21 dni
1

Wojciech

Przyjście z żoną do Novum, było dla mnie bardzo trudne. Wiedziałem już po badaniach, że przyczyna naszych kłopotów leży po mojej stronie i trochę się załamałem. A teraz jeszcze wspólna wizyta u ginekologa. Nigdy nie myślałem, że to będzie jedyna droga, żebyśmy mieli dziecko. Przyznam, że odwlekałem jak mogłem, ale kiedyś patrzyłem na swoje imię, i zobaczyłem, że jak usunę pierwszą i ostatnią literę, to zostaje słowo „ojciec”. Pomyślałem, że koniec tego użalania się nad sobą i w końcu dotarliśmy do Novum. Wybór kliniki był dla nas prosty, bo znajomi mają dziecko po leczeniu tutaj. Najtrudniej było na 1 wizycie. Potem wpadliśmy w rytm badań, wizyt i przygotowań - u nas w grę wchodziło tylko IVF ICSI. Przeszliśmy 2 zabiegi. Żona zaszła w ciążę po 1 transferze w 2 zabiegu. Mamy jeszcze zamrożone zarodki, po które na pewno wrócimy, jak córa skończy rok.
Dlaczego o tym piszę? Bo dziś mam to już za sobą, ale wiem, że będzie wielu facetów, którzy właśnie teraz dowiedzieli się, że jest problem z płodnością. Powiem tak: gdybym musiał przejść przez to wszystko jeszcze raz, nie zawahałbym się, nie czekał, nie odkładał. Moje dziewczyny są tego warte. Dziękuję lekarzom z Novum, że nam pomogli.

1 miesiąc 7 dni
2

Lookkos

Jako pacjenci Kliniki Novum chcielibyśmy pogratulować Dyrekcji tak zgranego i doświadczonego personelu, ze strony którego nigdy nie brakuje uśmiechu i słowa wsparcia. W szczególności podziękowania przesyłamy dla super team'u, który tworzą dr Janusz Wojewódzki i Pani pielęgniarka Agnieszka Suchecka. To właśnie przez Nich zostaliśmy otoczeni fachową i troskliwą opieką. Słowa uznania także dla Pani Beaty Rzepko za ciepłe i przyjazne podejście do pacjenta. Doktor Wojewódzki to specjalista o anielskim usposobieniu, który z pasją i mega zaangażowaniem oddaje się swojej pracy. Wielki szacunek i uznanie za ogromną wiedzę, profesjonalizm i super podejście do pacjenta. Pani Agnieszka to cudowna osoba, która wykazuje się ogromną troską i serdecznością. Jest filarem wsparcia dla pacjentów w trudnej sytuacji. Zarówno Panu Doktorowi, jak i Pani Agnieszce dziękujemy za ogrom wkładanej w każdy przypadek, za serce i uśmiech, wyrozumiałość, przemiły stosunek do pacjenta oraz za wsparcie, rady i pomoc, których nigdy nie odmawiacie. Pozdrawiamy i przesyłamy wyrazy ogromnej wdzięczności.

1 miesiąc 12 dni
3

Agnieszka i Wojciech Sz.

Bardzo dziękujemy pani dr Annie Zygler dzięki której mamy śliczną córeczkę. Bardzo serdecznie dziękujemy klinice Novum że jesteście i pomagacie ludziom.

1 miesiąc 16 dni
4

Joanna

W 2009 roku, po nieudanych próbach w innej klinice zgłosiliśmy się do Novum. Mimo dużej odległości zdecydowaliśmy się na podjęcie jeszcze jednej próby właśnie tu. Trafiliśmy do doktora Piotra Zamory, a szczęśliwy transfer przeprowadził dr Janusz Wojewódzki. W 2010 roku urodziła się nasza wyczekana córka. Parę lat później zapragnęliśmy drugiego dziecka. Zdawałam sobie doskonale sprawę, że dobiegam 40, a poza tym ile można mieć jeszcze szczęścia, jednak postanowiliśmy spróbować. Po kolejnej procedurze, z transferu mrożonego zarodka udało się i w 2017 roku urodził się nasz synek. Tym razem przez wszystkie etapy poprowadził nas dr Zamora. Kilkakrotnie studził moje emocje i jego decyzje zawsze okazywały się słuszne.
Ponieważ wcześniej korzystałam z usług innej kliniki, to tym bardziej doceniam pełen profesjonalizm kliniki Novum, bardzo uprzejmy personel, nie mówiąc już o infrastrukturze. Bardzo dziękuje szczególnie doktorom Zamorze i Wojewódzkiemu za pomoc w spełnieniu marzeń. Obaj lekarze byli konkretni, profesjonalni a przy tym wspierający i po prostu przyjaźnie nastawieni. To jest właśnie to, czego oczekuję jako pacjent od lekarzy. Za każdym razem kiedy gdzieś w mediach słyszę o Novum, myślę o tym miejscu z wielkim sentymentem. Na koniec dodam, ze chciałabym być częścią zespołu takiej kliniki:))

1 miesiąc 27 dni
5

Wiktoria

Wczoraj, pierwszy raz, zobaczyliśmy bicie serduszka naszego maleństwa na USG. Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi! Życzymy tego każdej parze, która stara się o dziecko. Nam udało się po drugim in vitro. Dziękujemy dr Lilii Obuchowskiej i całemu zespołowi Novum!!

2 miesiąc
6

W&A&L

Nawet nie wiem od czego zacząć...było ciężko, chwile załamania szczególnie po dwóch nieudanych transferach. Przeszłam trzy pełne stymulację i pamiętam jak dziś jak dr. P. Lewandowski mówi: za samą pozytywną energię powinnaś być w ciąży. Przy trzecim podejściu, na ostatniej wizycie przed punkcja mówię do męża: to chyba nasze ostatnie podejście, takie pożegnanie z doktorem, bo mam przeczucie, że tym razem się uda. Pan Doktor to bardzo rzeczowy człowiek, jednak ciężko mi było, jak usłyszałam, że statystyka daje mi max 15% że się uda. Ale za chwile Doktor dodał otuchy i mówi: obiecaj, że zajdziesz... i zaszłam :). Teraz Nasza córka ma 6 miesięcy i jest sensem naszego życia. Ostatnio byliśmy u Doktora pochwalić się i pokazać, ile radości daje ta klinka. To jest ogrom pracy wielu ludzi: kochanej Pani Ani i Pani Beaty, które zawsze nas wspierały, uśmiechniętych Pań w gabinecie zabiegowym, do których, aż miło iść na pobranie krwi. Lubimy tu wracać, bo mimo, że było ciężko to mamy miłe wspomnienia i czujemy się jak w domu. Wzruszaliśmy się z Doktorem jak zaszłam w ciążę i teraz jak byliśmy z córką. Niedługo wracamy kolejny raz i mam nadzieje, że znów będziemy się wzruszać z radości. Dziękujemy, że jesteście. Bądźcie nadal miejscem gdzie Wasza ogromna wiedza i życzliwość sprawiają, że ludzie powierzają Wam własne losy. To, co robicie i jak pomagacie, jest bezcenne!

2 miesiąc 2 dni
7

Aleksandra i Michał

Nasza przygoda z nOvum rozpoczęła się w 1995 roku. Dwukrotny zabieg in vitro zakończył się niepowodzeniem. Jednak nadzieja, wiara i wytrwałość to było nasze motto i najważniejsza droga, która zaprowadziła nas do upragnionego celu. W listopadzie 1999 roku kolejna próba i podanie zarodków. Niepewność, oczekiwanie. UDAŁO SIĘ! Ogromna radość, morze łez szczęścia i fakt, że nikt i nic nie może odebrać mi i mojemu mężowi tej wspaniałej i wyczekiwanej wiadomości, którą przekazali nam Pani dr Katarzyna Kozioł i Pan dr Piotr Lewandowski: CIĄŻA na 100%! Byliśmy szczęśliwi. Ciążę donosiłam, cały czas byłam pod opieką Pana prof. Malinowskiego z Łodzi ze względu na zagrożenie promieniem z powodu zespołu antyfosfolipidowego. 28 lipca 2000 roku urodził się poprzez cięcie cesarskie nasz syn Remigiusz. Zdrowy, z 10 punktami w skali Apgar. Obecnie Remik to tegoroczny maturzysta. Wszyscy oczekujemy na wyniki matur. Marzeniem syna jest medycyna i taki kierunek studiów wybrał. Dziś cała nasza trójka pragnie podziękować za leczenie, przygotowanie i opiekę przed i w okresie ciąży Pani dr Katarzynie, Panu dr. Piotrowi oraz całemu personelowi nOvum. DZIĘKUJEMY!

2 miesiąc 4 dni
8

Jamama

Kiedy czytam i słyszę te dyrdymały i kłamstwa pisane przez przeciwników in vitro, to naprawdę mam ochotę krzyczeć i to głośno! Urodziłam dwóch synów poczętych in vitro w nOvum. To są wspaniali chłopcy! Zdrowi, piękni, pełni planów na przyszłość, rozumni, inteligentni – dobrze się uczą, są uczciwi. Kochani i serdeczni. Miałam szczęście, że od razu trafiłam do nOvum, więc leczenie szybko zakończyło się ciążą, a potem kolejną. Bez moich dzieci, mój świat nie byłby taki jak jest. Byłby pewnie smutny i gorzki. Dziękuję dr Hannie Starosławskiej (pewnie już mnie nie pamięta :)) za moich chłopców, za moje życie. Za wszystko, serdecznie Wam dziękuję.

2 miesiąc 4 dni
9

Marianna i Jacek

Piszemy do wszystkich, którzy dopiero zaczynają leczenie: nie rezygnujcie, nie poddawajcie się, bądźcie cierpliwi! Do nOvum trafiłam po trzech nieudanych in vitro w innej klinice. Pierwsze in vitro w nOvum, pierwszy transfer – znów porażka. Załamałam się. Szłam na kriotransfer zrezygnowana, nie wierzyłam, że się uda. Nie wsłuchiwałam się w siebie, żyłam normalnie, właściwie czekałam na miesiączkę i… Nasza córka urodziła się z kępą ciemnych włosków – nigdy tego nie zapomnę. Całowałam ją, płakałam tak, że nie mogłam się uspokoić, mąż też. I już wiem, że na taki kriotransfer warto iść boso na koniec świata. Dziękuję nOvum! Mam jeszcze u Was dwa zarodki – przybiegnę po nie jak na skrzydłach. A jak będzie trzeba przejdę kolejne in vitro – chcę mieć troje dzieci i jeśli tylko w ten sposób mogę zajść w ciąże, to jestem gotowa. Dla moich dzieci to zrobię, dam radę!

2 miesiąc 15 dni
10

K&A

Jeśli chodzi o nasz przypadek to jesteśmy w trakcie starań o dziecko. Nie poddajemy się i pozostajemy dobrej myśli. Tym bardziej, że otacza nas zespół świetnych specjalistów - na czele z dr Januszem Wojewódzkim, któremu z tego miejsca chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. To wspaniały człowiek, profesjonalista w każdym calu, który z dużą inwencją podchodzi do naszego przypadku. Nieocenionym wsparciem jest dla nas także pielęgniarka Pani Agnieszka Suchecka - miła, uśmiechnięta, życzliwa i pełna empatii. Jej zaangażowanie i fachowa wiedza medyczna są niebagatelne dla pacjentów takich jak my. Dzięki dr Wojewódzkiemu i Pani Agnieszce jesteśmy nadal pełni nadziei i wiary, że spełni się nasze największe marzenie, jakim jest posiadanie dziecka :-) . Kierujemy również podziękowania w stronę Pań z gabinetu zabiegowego - Pani Agnieszki, Pani Justyny, a także Pani pielęgniarki Haliny. Jesteście SUPER!! :-)

2 miesiąc 17 dni
11

Iwona i Piotr + 3 nicponi

Mam troje dzieci, z czego najmłodsze ma 8 lat, a wszystkie poczęte są w nOvum. Od dawna nie jestem już Waszą pacjentką. jednak ostatnio – chyba z sentymentu – przeczytałam książkę "In vitro rozmowy intymne" p. M. Rozenek-Majdan, a w niej wywiad z dr Piotrem Lewandowskim. I wróciły wspomnienia… Mój Boże, ile ja Wam zawdzięczam… Właściwie całe moje życie, takie jakie jest teraz, a jest cudowne. Przez wiele lat, dzielonych na narodziny kolejnych dzieci, wracałam do Was i za każdym razem – czasem po dłuższym a czasem krótszym leczeniu – wychodziłam z maleństwem w brzuchu. Oczywiście bywało ciężko, smutno, trudno, brakowało pieniędzy… ale wszystko to przetrwaliśmy i mamy trójkę najwspanialszych nicponi na świecie! Nie ma słów, jakimi mogłabym Wam za to podziękować, ale jest dla Was miejsce w sercu szczęśliwej matki. Nie wyobrażam sobie dziś, że moje życie mogłoby potoczyć się inaczej...

2 miesiąc 18 dni
12

Monika mama bliźniąt

Nie jestem w stanie opisać tego słowami jak bardzo będę wdzięczna doktorowi Piotrowi Lewandowskiemu i całemu Zespołowi Kliniki za wielkie szczęście jakie nas spotkało czyli 2 córeczki (bliźniaczki). Od początku jak tylko trafiliśmy do Novum wiedziałam że jesteśmy we właściwym miejscu - profesjonalizm, serce, empatia i ogromne wsparcie zaczynając od doktora Lewandowskiego a kończąc na serdecznej i zawsze uśmiechniętej Pani z kasy:). Zawsze jak myślę o Novum to w moim sercu jest ogromna wdzięczność nie tylko dla Doktora i Doktor Katarzyny Kozioł ale również dla Pań położnych - to Anioły:) Ania W, Pani Agnieszka i w zasadzie każda którą spotkałam miała dla mnie tyle serca i wsparcia, że do końca życia tego nie zapomnę. Będę bardzo wdzięczna za takie podejście, przez które przemawia nie tylko profesjonalizm, ale przede wszystkim ogromne serce, zrozumienie i wsparcie w każdym momencie. Nawet teraz, gdy zdarza mi się pojawić w Klinice ... ja się tu czuję po prostu jak w domu! Raz jeszcze DZIĘKUJĘ z całego serca!

2 miesiąc 20 dni
13

Alicja 1982

Klinika Novum- cudowne miejsce, kompetentna kadra i najlepsza opieka! 21 listopada 2014 roku przeszłam kriotransfer - pierwszy i udany! Mam niezwykłą, zdrową córkę. Opiekowała się mną dr Anna Zygler, a kriotransfer robił dr Piotr Zamora. W Novum mam jeszcze 6 blastocyst. Czekają na mnie! Pozdrawiam :)

2 miesiąc 30 dni 3 godzin
14

Monika

Trafiliśmy do nOvum po wcześniejszych 3 nieudanych procedurach in vitro w innej klinice. W zasadzie wszystkie wyniki mieliśmy super, wiec ciąża powinna być naturalna, ale tak się nie działo. Serce pękało nam czterokrotnie, gdy każdy kolejny transfer kończył się tak samo. Musieliśmy coś zmienić, ktoś musiał spojrzeć na nasz problem inaczej. W nOvum po analizie naszej historii mieli plan... plan! Coś czego zabrakło w poprzedniej klinice, która po prostu trzymała się procedur. Dostałam nowy wówczas na rynku lek. Okazało się że to było to - jest ciąża, w która długo nie mogliśmy uwierzyć. Pierwsza i jedyna ciąża po 6 latach starań i leczenia. Córeczka skończyła rok i jest przewspaniałym dzieckiem. Malo tego, czekają na nas jeszcze dwa zarodki. Dziękujemy za stworzenie takiego miejsca! Dziękujemy pani dr Annie Zygler i całemu zespołowi!

2 miesiąc 30 dni
15

Ania

W 2007 roku, po kilkuletnim leczeniu, w wyniku ICSI z nasieniem dawcy, urodził się mój syn Michał - teraz już ponad 12-letni. Miało go nie być, a dzięki Lekarzom z Novum ten Cud się zdarzył :)! Dziękuję całemu Zespołowi, a zwłaszcza dr Ewie Taszyckiej za wiedzę i empatię, która była ogromnym wsparciem w tym czasie :). Pozdrawiamy :)

3 miesiąc 3 godzin
16

Małgorzata i Paweł

Trafiliśmy do Novum z polecenia lekarza-ginekologa, który powiedział, że jak ma nam ktoś pomóc w zajściu i utrzymaniu ciąży, to tylko Pan Doktor Piotr Lewandowski ♥️ I tak się stało! Jesteśmy najszczęśliwszymi rodzicami (już) czternastomiesięcznej córeczki! ♥️ To była bardzo długa droga. Bardzo smutna, przygnębiająca. Trwała ponad siedem lat. Przeszliśmy przez kilka klinik w kraju, spotkaliśmy wielu lekarzy. Zawsze razem, i z jednym marzeniem.
Gdy powiedziano mi w jednej z klinik, że mogę zapomnieć o byciu mamą (!?), nasz świat się zawalił. Wtedy mój lekarz prowadzący powiedział, że trzeba jechać do Novum. Natychmiast. I pojechaliśmy. Jakiś czas dojeżdżaliśmy na wizyty, aż w końcu rzuciliśmy wszystko i zamieszkaliśmy w Warszawie. Pan Doktor Lewandowski dał nam nadzieję. Dał nam nową siłę i wiarę, że się uda. Te kilka procent szans to było coś, co dawało nam jakaś dziwną moc i siłę, by się nie poddawać. Były niepowodzenia, ale do trzech razy sztuka i jest nas już troje. Dziękujemy z całego serca Panu Doktorowi Lewandowskiemu i wszystkim Lekarzom, Paniom Pielęgniarkom i Położnym z Novum ♥️ Ten trudny czas dobrze przejść z najlepszymi fachowcami, którzy mają w sercu niezwykłe ciepło i potrafią zdziałać cuda! Zaufaliśmy Panu Doktorowi Lewandowskiemu i całej przychodni Novum. Warto było. Bo podejście do drugiego człowieka jest bardzo ważne. Tak po prostu. Nie tylko w trudnych czasach, ale na co dzień. Każdego dnia, nieustannie, ślemy najlepsze życzenia dla Novum i dla Pana Doktora Lewandowskiego i Pani Doktor Kozioł za to, że stworzyli wspaniałe miejsce, gdzie się rzeczywiście pomaga ludziom. Nasza córka już tam była z wizytą zapoznawczą.

3 miesiąc 3 godzin 1 dni
17

Magda

Bardzo dziękujemy pani dr. Annie Zygler dzięki której mamy ślicznego synka. Dziękujemy klinice Novum że jesteście i pomagacie ludziom.

3 miesiąc 3 godzin 4 dni
18

Anna

Dziękuję za moje dzieci: córkę, która już ma 15 lat, drugą córkę 14 lat, syna 11 lat. Wszystkie są bardzo kochane, jestem wdzięczna dr Iwonie Sowińskiej.

3 miesiąc 3 godzin 4 dni
19

Magda

Wiele prób, nadziei, łez, aż w końcu na naszej drodze pojawił się Pan dr Piotr Lewandowski, któremu do końca życia będziemy wdzięczni. Novum to niesamowite miejsce. Miejsce, które pomaga w realizacji marzeń. Nasz drugi anioł to Pan profesor Artur Jakimiuk, dzięki któremu wszystko dobrze się skończyło. Dzięki Jego czujności, wiedzy i wielkiemu sercu nasza malutka córeczka jest zdrowa i silna. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy i nigdy się nie poddawajcie!

3 miesiąc 3 godzin 5 dni
20

Szczęśliwa mama i szczęśliwy tata :)

Bardzo Wam dziękujemy za nasz "mały wielki" cud, kochaną córeczkę, która ma już dwa i pół roku. Życzymy Wam dalszych sukcesów, bo Wasz sukces to największe szczęście dla każdej rodziny. DZIĘKUJEMY!!!

3 miesiąc 3 godzin 5 dni
21

Ci----ki

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek pracujących w klinice Novum, za wspaniałą atmosferę pełna życzliwości. Szczególne słowa uznania za fachowość, profesjonalizm, cierpliwość i zrozumienie kieruję do mojego anioła stróża doktora Piotra Lewandowskiego, wraz z cytatem: "... ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń..." Phil Bosmans. Na zawsze zostaniecie w sercach naszej rodziny!

3 miesiąc 3 godzin 6 dni
22

*Magda*

Marzenia? Czym są? Dla każdego to pojęcie ma inne znaczenie. Myślę, że dla wszystkich pacjentów kliniki nOvum, słowo MARZENIE posiada tą samą moc. Być rodzicem dla swojego małego skarba, na którego tak długo czekamy. Jestem nową pacjentką, ale czuję, że trafiłam w odpowiednie miejsce. Dr Piotr Lewandowski jest wspaniałym człowiekiem i cudownym lekarzem. Spokój oraz uśmiech Pani Anni Wiśniewskiej dodają nam jeszcze większej nadziei - służy pomocą a przede wszystkim dobrym słowem, można na nią liczyć w każdej sytuacji. Szczerze mogę przyznać, że w tym miejscu człowiek czuje się jak w domu, a to za sprawą nie tylko lekarzy, lecz także reszty personelu. Panie w rejestracji i kasie przemiłe i uśmiechnięte. A punkt pobrań to jedno z moich ulubionych miejsc - jeszcze nigdy nie byłam tak dobrze potraktowana podczas problemów z pobraniem krwi. Cały personel medyczny jest na najwyższym poziomie. Nie mogę zapomnieć także o Pani obsługującej bufet, która zawsze przyjmuje nas z uśmiechem. Nasze marzenie jeszcze się nie spełniło, lecz ludzie, którzy tworzą to miejsce dają nam ogromna nadzieje i poczucie, że jesteśmy w odpowiednim miejscu.


3 miesiąc 3 godzin 7 dni
23

Monika

Bezskutecznie staraliśmy się o dziecko kilka lat. W 2016 r. pierwszy raz trafiliśmy do kliniki Novum, a w marcu 2017 r. poczęła się nasza córeczka, która za kilka dni skończy 1,5 roku. Dzięki lekarzom z Novum staliśmy się najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi, mając tak wielki skarb jakim jest dziecko. Serdecznie dziękujemy za życzliwe prowadzenie w trudnych chwilach przepełnionych nadzieją i życzymy jeszcze wielu małych-wielkich cudów na ziemi.

3 miesiąc 3 godzin 8 dni
24

MAGDALENA

Dziękuję Wam wszystkim za córcię, która ma już 4 latka! Dzięki Waszej pomocy ją mamy...

3 miesiąc 3 godzin 8 dni
25

Marta

Mamo to najpiękniejsze słowo w naszym słowniku. Moim największym marzeniem było, żebyś ktoś mnie tak nazywał. Lata starań, niepowodzeń, skończyły się z dniem kiedy trafiliśmy do kliniki Novum. Doktor Piotr Lewandowski pomógł nam spełnić to marzenie. Lekarz o wielkim sercu, pełen ludzkich uczuć, kochany Człowiek.W moim sercu również znalazło się miejsce dla niezastąpionej Pani Ani Wiśniewskiej i Pani Beaty Rzepko, pielęgniarek które zawsze pomogły rozwiać wszelkie wątpliwości, znalazły czas żeby odpowiedzieć na moje pytania, służyły pomocą na każdym kroku naszej drogi, wspierały dobrym słowem, zawsze, ale to zawsze, można było na te Pani liczyć. Muszę również wspomnieć, że cały zespół kliniki, Recepcjonistki, Pielęgniarki z punktu pobrań, Panie w sekretariacie czy w kasie to bardzo życzliwi ludzie. Muszę tu pogratulować Właścicielom kliniki za dobór personelu bo przecież wiadomo, że to ludzie tworzą miejsce. Z całego serca polecam Novum tym, którzy stoją na początku drogi, która my już przebyliśmy. Dzięki Wam Nasz Syn jest na świecie, a drugi w drodze. Szczęśliwa Mama i szczęśliwy Tata

3 miesiąc 3 godzin 10 dni
26

K•R•M•A

Dzięki klinice Novum staliśmy się rodzicami bliźniąt. Zajmowali się nami dr Piotr Zamora wraz z pielęgniarką Panią Agnieszką, która jest istnym aniołem. Od samego początku mogliśmy liczyć na ich zaangażowanie, profesjonalizm oraz serdeczne podejście. Będziemy Wam wdzięczni do końca życia!!!

3 miesiąc 3 godzin 11 dni
27

Kasia

Staraliśmy się o dziecko 7 lat. Było mi bardzo ciężko, nie dawałam sobie rady. W moim małżeństwie było coraz gorzej… Nie zliczę ilu lekarzy poznałam w tym czasie, ile razy nadzieja niosła mnie w górę, a porażka ciągnęła w dół. Miałam już taki etap, że myślałam: zostanę bez dziecka, bez męża – nie dam rady. I wtedy kuzynka z Warszawy umówiła mnie na wizytę w nOvum. Nie będę pisała o samym leczeniu, ale powiem że nasz synek ma już 7 miesięcy. Jestem nieprawdopodobnie szczęśliwa! A przede mną zaraz pierwszy dzień matki, pierwszy dzień dziecka :). Z całego serca Wam dziękuję, bo odmieniliście moje życie i dzięki Wam żyje mój synek. Dla całego Zespołu nOvum 100 lat w szczęściu, a szczególne podziękowania dla dr Lilii Obuchowskiej, dr Katarzyny Kozioł i pielęgniarek: Pani Agnieszki i Pani Beaty, które często wspierały mnie na duchu. Już na zawsze w moim sercu jest dla Was miejsce.

3 miesiąc 3 godzin 11 dni
28

Małgorzata z Gdańska

Trzy nieudane IMSI w jednej klinice, w dwóch kolejnych klinikach określono nas "słabo rokującym przypadkiem". W Novum dostaliśmy nową nadzieję, a dzięki pomocy dr Lewandowskiego i zespołu embriologów już w pierwszym podejściu doczekaliśmy się upragnionej córeczki. Dziękujemy!

3 miesiąc 3 godzin 11 dni
29

A.M.G.Z.A.K.

Podziękowania za troskliwą i w pełni profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, ciepłe słowa i nieustający uśmiech oraz danie nam szansy na normalne życie i dom pełen radości, którą są nasze cudowne dzieci. Jesteśmy szczęściarzami i rodzicami trójki dzieci!

3 miesiąc 3 godzin 12 dni
30

Ania

Nie było łatwo, ale dzięki klinice nOvum mamy teraz synka, którego możemy tulić, bawić się z nim, czytać książeczki, podróżować. Szczególne ogromne podziękowania kierujemy do dr P. Zamory, dr J. K. Wolskiego i prof. A. Jakimiuka, a także Pani Agnieszki Sucheckiej. Niedługo do Was wrócimy po rodzeństwo i bardzo byśmy chcieli, aby znowu wydarzył się cud.

3 miesiąc 3 godzin 12 dni
31

Magda i Grzesiek

13 lat starań o urodzenie dziecka. Trudne procedury, badania i rozczarowania. Przeszliśmy RAZEM przez to wszystko - i nie mamy na myśli tylko naszego związku, ale też Przychodnię Novum. Wdzięczni, tulimy naszego przecudnego i kochanego Synka. Życie jest cudowne, gdy przestajemy je brać za coś oczywistego. Parom starającym się życzymy zdrowia, determinacji i spokoju.

3 miesiąc 3 godzin 12 dni
32

Kasia

Dzięki Novum mamy śliczną córeczkę i wspaniałego synka. Klinika i jej wspaniali lekarze spełnili nasze marzenia o pełnej rodzinie. Dzięki nim możemy cieszyć się naszymi kochanymi dziećmi. Bardzo dziękujemy i życzymy wielu sukcesów każdej osobie, która w nOvum wkłada serce w swoja pracę. Dzięki Wam wiele rodzin jest spełnionych i szczęśliwych.

3 miesiąc 3 godzin 13 dni
33

Agnieszka K

Pozdrawiamy serdecznie cały zespól nOvum a w szczególności Panią dr Ewę Taszycka, Pana dr Piotra Lewandowskiego, Panią dr Katarzynę Kozioł i Pana prof. Artura Jakimiuka :-) 18 (!!!) lat temu byłam częstą pacjentka w przychodni na ul. Puszczyka, a 4 lata później w świeżutkiej, nowo otwartej przy ul. Bocianiej. Leczenie, to był najbardziej wymagający i trudny czas w moim życiu, ale patrząc codziennie na moje już prawie dorosłe córki, wiem, że było warto! Życzymy żebyście dalej się pięknie rozwijali i zamieniali nadzieję na bezcenne chwile radości i szczęścia! Agnieszka, Ala, Ola i Ania

3 miesiąc 3 godzin 13 dni
34

Ewela

Klinikę Novum wybrałam jako ostatnią deskę ratunku po 2 stymulacjach i 4 nieudanych próbach in-vitro w innej klinice. Dr Piotr Lewandowski spowodował, że już niedługo, po raz pierwszy w życiu, będę obchodziła Dzień Mamy. Mój mały cud ❤️ niedawno skończył 7 miesięcy ❤️ i jest moim największym szczęściem! Dziękuje bardzo Panie Doktorze oraz całemu personelowi Kliniki Novum.

3 miesiąc 3 godzin 13 dni
35

Lidka

Bardzo dziękuję za spełnienie marzeń moich i mojego męża. To dzięki Wam mamy dwie wspaniałe córki. Starsza jest tegoroczną maturzystką, młodsza kończy 8 klasę. Życzę Wam następnych dziesięcioleci, w których będziecie pomagać ludziom pragnącym dziecka.

3 miesiąc 3 godzin 13 dni
36

Aldona i Grzegorz z Płocka

Nasi synowie mają 4.5 roku i 3 lata (porody siłami natury) a najmłodszy 2 miesiące. Wszyscy urodzili się o czasie, a każdy ważył +/- 4 kg, zdrowi, silni. Został nam jeszcze 1 zarodek i gdyby nie cesarskie cięcie przy narodzinach 3-go syna, już rozmyślali byśmy o ostatnim kriotransferze. Poświęciłam się dzieciom, nie pracuję zawodowo, przez co żyjemy skromniej, ale nigdy nie byłam tak szczęśliwa i spełniona. Dziękujemy założycielom nOvum za to, że 25 lat temu mieli odwagę podjąć tak niełatwy temat, jakim jest leczenie niepłodności. Dziękujemy dr B. Dobek Jakubczyk i całemu zespołowi za profesjonalizm a przede wszystkim za skuteczność.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni 3 godzin
37

Marta

Novum to miejsce, w którym odzyskuje się nadzieję. My swoją odzyskaliśmy dzięki dr Piotrowi Lewandowskiemu. On sprawił, że po 6 latach walki, dwóch nieudanych procedurach in vitro w innej klinice i braku wiary w powodzenie zaszłam w ciążę. Dzięki niemu i dr Katarzynie Kozioł właśnie czekamy na nasz Mały Wielki Cud, który przyjdzie na świat za dwa miesiące. Dziękujmy i obiecujemy, że wrócimy po rodzeństwo.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
38

Monia668775

Dziękujemy za cud w postaci naszej już prawie 8-letniej Wiktorii

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
39

Karola

Nigdy się nie poddawajcie! Za nami 8 inseminacji, 2 IVF, 9 transferow i kriotransferów. W nOvum przeszłam przez ręce prawie wszystkich lekarzy. Wszyscy wspaniali ale ojcem naszego sukcesu jest dr Piotr Zamora. Cudowny lekarz, o którym nie zapomnę do końca swoich dni. Dzięki niemu dziś mogę przytulić do serca swój Skarb i patrzeć w jego błękitne oczy. Spełnił nasze największe marzenie, o które tak walczyliśmy. Całemu zespołowi nOvum dziękuję za to że jesteście i życzę Wam byście byli do końca świata i jeden dzień dłużej! Marzenia się spełniają, walczcie i się nie poddawajcie, wasze szczęście może być tuż za zakrętem.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
40

Karolina

Dziękujemy, że 25 lat temu powołali Państwo Novum do życia! Dzięki temu możemy teraz codziennie cieszyć się widokiem synka, który niedawno skończył roczek. Możemy go usypiać wieczorem, tulić w ramionach gdy płacze, rozpieszczać zabawkami i czytać bajki. Możemy doświadczyć rodzicielstwa i bardzo za ten prezent dziękujemy - całemu zespołowi Novum - embriologom, lekarzom, położnym, pielęgniarkom, i całej obsłudze, która zawsze była dla nas! Specjalne podziękowania dla doktora Piotra Zamory - za wsparcie, poczucie humoru i za ten celny kriotransfer (!) oraz doktora Jana Wolskiego - za zaangażowanie i wiele ciepłych słów. Dziękujemy.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
41

Monika

Dwie nieudane inseminacje, trzy procedury in vitro. I nic. Rozpacz. Łzy. Ból. Beznadzieja. Ostatnie podejście. Bez wiary. Aby nie mieć wyrzutów, że nie spróbowaliśmy. I nagle dwie kreski na teście...

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
42

Spełnieni❣️

Dzięki Klinice Novum i jej wspaniałym, oddanym i empatycznym specjalistom odczarowaliśmy nasz los - mamy zdrową i piękną parkę!!!!! Jesteśmy spełnionymi rodzicami.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
43

Martyna i Patryk

Kiedy już zwątpiliśmy, że kiedykolwiek będziemy mieli dziecko trafiliśmy do Novum. Było to w 2012 roku. W 2013 roku udało się zajść w ciążę podczas pierwszej inseminacji.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
44

Szczęśliwi Rodzice

Serdecznie dziękujemy Pani dr Lili Obuchowskiej, która była naszym lekarzem prowadzącym oraz Pani dr Hannie Starosławskiej, która przeprowadziła udany transfer dokładnie w Dniu Ojca w ubiegłym roku. Gdyby nie Wy i cały Zespół nOvum nie byłoby nam dane zostać rodzicami. A teraz nasza kochana Córeczka leży obok i uśmiecha się co chwilę. Leczenie nie było łatwe, bo o ile fizycznie można znieść dużo to psychicznie czasami było bardzo ciężko.  Do Klinki jeździliśmy prawie 300 km. Był moment kiedy w głowie pojawiła się myśl o rezygnacji. Jednak ogromne wsparcie Pani Doktor pomogło przetrwać to wszystko. Słowo dziękuje to chyba za mało, ale co można więcej powiedzieć. Klinika nOvum to miejsce cudów! Wracamy za rok po nasze dzieci, które czekają u Was. I mamy nadzieję, że ponownie zobaczymy na teście 2 kreski, na które czekaliśmy prawie 6 lat. Dziękujemy, że jesteście!

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
45

Mama blizniakow

Dziękuję całemu Zespołowi a szczególnie dr Magdalenie Langner za opiekę i leczenie, której owoce skończyły w niedzielę 3 lata!

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
46

Katarzyna

Nasza przygoda z nOvum zaczęła się w grudniu 2015 r. a już 10 miesięcy później na świecie pojawiły się bliźniaki Natalie i Oscar! Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc, życzliwość i opiekę całemu zespołowi, a w szczególności naszej doktor prowadzącej Annie Zygler oraz doktor Annie Lewickiej za jej ciepłe słowa, uśmiech i za to, że cieszyła się razem ze mną kiedy powiedziałam o wyniku testu! Dziękujemy za nasze małe dwa czorty:)

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
47

Majzerki

Dziękujemy bardzo Pani dr Katarzynie Kozioł za wspaniałe podejście i piękny owoc w postaci naszej córeczki Hany. Chciałabym również podziękować Pani Agnieszce Nowickiej za wsparcie, ocieranie łez i podporę, którą dla nas była. Novum to nie przychodnia, to wspaniałe miejsce, w którym odzyskuje się nadzieję na spełnienie marzeń!

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
48

Marysia

Za nami dwie nieudane inseminacje, trzy transfery w tym dwa krio. W efekcie, dzięki klinice Novum mamy czteroletnią już córeczkę i prawie dwuletniego synka. Bez pomocy Pani dr Ewy Taszyckiej nie udałoby się nam stworzyć wymarzonej rodziny. Starania o maluszka i przechodzenie przez całą procedurę jest bardzo trudnym czasem dla każdej pary, ale nie warto się poddawać i rezygnować. Ta ścieżka jest trudna, jednak bycie rodzicami jest warte przejścia przez te wszystkie trudności. Nie poddawajcie się i nie bójcie in vitro. U nas mąż miał bardzo słabe wyniki. Ja niskie AMH. Jednak udało się i mamy dwoje cudownych dzieci! Jesteśmy ogromnie wdzięczni i dziękujemy za pomoc. Pozdrawiamy naszą panią Doktor, dzięki której jesteśmy rodzicami dwójki maluchów.

3 miesiąc 3 godzin 14 dni
49

Mama

Nie zapomnę tego dnia do końca życia... Moja pierwsza wizyta. Opowiadam historię swojego leczenia: za mną już 7 transferów w innej klinice... Mój słowotok przerwała krótka wypowiedź dr Ewy Taszyckiej: ale pierwszy u nas! I jest Marysia! "Dziękuję" to za mało!

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
50

Karolina

Pozdrawiam serdecznie dr. Piotra Zamorę i cały Zespół Novum. Dzięki Wam mamy cudownego syna! Do zobaczenia wkrótce...

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
51

Dorota

Dzięki Novum nasze życie zmieniło się całkowicie. Nasz cud ma prawie 5 lat! Nie byłoby go gdyby nie wspaniali ludzie, którzy tam pracują. Dziękujemy za troskę i opiekę, zwłaszcza dr. Piotrowi Lewandowskiemu i prof. Arturowi Jakimiukowi. Życzymy Wam 100 lat!!!

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
52

MamaBlizniaczek

Nasza niepłodność wynikała z mojej choroby genetycznej i męża azoospermii. Nasze szanse na posiadanie dzieci były zerowe. Poważnie rozważaliśmy adopcję, ale proces był bardzo długi. Wtedy dowiedzieliśmy się o możliwości adopcji zarodków w Novum. Nigdy nie zapomnę, kiedy pierwszy raz zobaczyłam nasze dziewczynki na ekranie monitora, tuż przed transferem... Motto Novum to "Kocham od pierwszej komórki", my pokochaliśmy nasze córeczki od 3-dniowego zarodka.
Obie zostały z nami i dzisiaj są silnymi, mądrymi dziewczynkami, idealnymi - jak każde dzieci dla swoich rodziców. Jedna wygląda jak jej Tata, druga dokładnie jak ja. Novum pomogło nam urodzić dzieci, które zawsze miały być w naszej rodzinie. Parze, która podjęła decyzję o przekazaniu niewykorzystanych embrionów innej parze, już zawsze będziemy wdzięczni!

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
53

Iza

Bardzo dziękuję p. dr Annie Zygler za wsparcie i poprowadzenie leczenia połączonego ze stymulacją. Dzięki temu na świecie jest nasz kochany synek. Na pewno jeszcze wrócimy po rodzeństwo!

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
54

Marta i Krzysztof

Klinika Novum i pan doktor Piotr Lewandowski byli dla nas ostatnią nadzieją. Jeździliśmy do Was prawie 300 km, ale było warto, bo w Novum kompetentnie nami się zaopiekowano. Dziś mamy 3 letnią córcię z in vitro i ... 8 miesięczną z naturalnej ciąży! Będziemy wdzięczni do końca życia.

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
55

Bartek

Najlepsze życzenia dla całego Zespołu Przychodni, a zwłaszcza dla dr. Piotra Lewandowskiego za nieocenioną pomoc. Gdyby nie Wy, naszego syna nie byłoby na świecie. Dziękujemy bardzo.

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
56

Gdańszczanie

Novum to niezwykła klinika. Dla nas Novum to inny świat... Dzięki Wam odzyskaliśmy wiarę w lekarzy, ich kompetencje i zaufanie. Dr Lewandowski z dr Kozioł „ofiarowali” nam córeczkę, na którą czekaliśmy kilka lat. Pozdrawiały gorąco cały personel!

3 miesiąc 3 godzin 15 dni
57

Marlen

Bardzo miło wspominam leczenie i lekarzy a szczególnie Panią dr. Iwonę Sowinską-Torz. Dzięki jej pomocy przy drugim programie zaszłam w upragnioną ciąże, która okazała się być bliźniacza. Moje dziewczynki już niedługo pójdą do przedszkola. Teraz moim ulubionym świętem jest Dzień Mamy!

3 miesiąc 3 godzin 15 dni 3 godzin
58

Sylwia

Serdecznie dziękujemy Panu profesorowi Arturowi Jakimiuk za opiekę i troskę jaką otoczył nas przez blisko 2 lata. Panie Profesorze, dziękujemy za nasz mały cud!

4 miesiąc 5 dni
59

Dorota

Serdecznie dziękuję dr Hannie Starosławskiej i dr Katarzynie Kozioł za wyjątkowe podejście i skuteczne leczenie. Jesteśmy już rodzicami a zdjęcie naszego synka wisi w holu nOvum. Mam nadzieję, że jeszcze przynajmniej jedno zdjęcie dodamy do tej galerii – zaczynamy przygotowania do kriotransferu. Jesteście naprawdę wspaniali i dajecie ludziom to najbardziej potrzebne: leczenie na super poziomie, życzliwość, zrozumienie i wsparcie! Do najlepszych życzeń urodzinowych od naszej małej rodzinki dołączają się również dziadkowie: 100 lat dla nOvum!!

4 miesiąc 5 dni
60

Kasia i Robert

Do nOvum trafiliśmy po 4 nieudanych in vitro. U nas problem zdiagnozowano u męża, który bardzo to przeżywał. Przez to nasze małżeństwo przechodziło naprawdę ciężkie chwile. Kiedy przygotowywaliśmy się do pierwszego in vitro w nOvum, trafiliśmy na warsztaty psychologiczne, a potem jeszcze na indywidualne spotkania z Panią Psycholog. To nas otworzyło na siebie nawzajem i naprawdę pomogło! Leczyliśmy się krótko, bo nasz pierwszy transfer w nOvum się udał, a potem urodziła się Julka. I teraz tata nie widzi świata poza swoją księżniczka. Piszę o tym wszystkim, bo wiem, że wiele ludzi starających się o dziecko przechodzi trudne chwile. Każdy z nas przez to przechodził, ale w końcu, kiedy się udaje każdy mówi to samo: było warto! Dziękuję dr Piotrowi Lewandowskiemu za udany transfer i przesyłam ucałowania od Julki.

4 miesiąc 5 dni
61

Agata

Moje bliźniaczki po wakacjach pójdą do szkoły, a mnie się wydaje jakbym to wczoraj jechała do Warszawy na transfer. Kiedy po latach starań i porażek, trafiłam w końcu do nOvum - chociaż dla nas to blisko 200 km - zajęliście się mną naprawdę wspaniale. Wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. Moje leczenie w nOvum trwało 7 miesięcy, a ciąża udała się po kriotransferze. Dla każdej mamy jej dzieci są najwspanialsze na świecie, ale moje dziewczynki są naprawdę wyjątkowe! Bardzo Wam dziękuję i życzę pracownikom nOvum wszystkiego najlepszego!

4 miesiąc 5 dni
62

Monika i Paweł

Dziękujmy za naszą rodzinę! Nasz syn począł się jeszcze na Puszczyka, a córcia już na Bocianiej. Jesteśmy bardzo szczęśliwą rodziną i nawet nie potrafię sobie wyobrazić życia bez naszych dzieci. Zawsze będę myślała o Was z wdzięcznością. Z całego serca życzymy Wam, żebyście przez następne 25 lat pomagali ludziom, tak jak dotychczas.